Arızalı Cihazlar Hakkında

Arızalı ürünlerde öncelikle arızanın tespiti çok önemlidir. Bilgisayarınız hiç açılmıyor ya da mavi ekran veriyor ise cihazdaki sorun öncelikle hard diskten kaynaklanabilir. İşletim sisteminde de sorun olabilir. Donanımsal bir sorun olmadığı taktirde yazılımsal olarak sorun giderilebilir.
iPhone ve Mac'lerde ise yazıılım sorunları donanımsal bir husus olmadığında daha kolay giderilebilir. iPhne ekran kırıklaerında da cihazınız ekranı gerçek cam olduğuından elinizi zedeleyebilirsiniz.
Bunların dışında cihazınız eğer sıvı teması görmüş ise lütfen güvenliğiniz için cihazı açmaya çalışmayınız ve kesinlikle şarja takmayınız.

iPhone Sıvı Teması

iPhone veya iPod'da sıvı hasarı, garanti kapsamında değildir Bir iPhone veya iPod'da oluşan sıvı hasarı için sunulan servis, bir yıllık Apple sınırlı garantisi kapsamında değildir. iPhone veya iPod'unuzun sıvı hasarı görüp görmediğini öğrenme iPhone veya iPod, sıvı (örneğin, kahve veya meyve suyu)nedeniyle hasar görürse sıvı hasarı için uygulanacak servis bir yıllık Apple sınırlı garantisi kapsamında değildir. 2006'dan sonra üretilen iPhone'larda ve çoğu iPod aygıtında, aygıtın suyla veya su içeren sıvıyla temas edip etmediğini gösteren yerleşik Sıvıyla Temas Göstergeleri bulunur. iPhone'da ve çoğu iPod aygıtında dıştan görebileceğiniz Sıvıyla Temas Göstergeleri (LCI) vardır. LCI suyla veya su içeren bir sıvıyla temas ettiğinde etkinleşir. Gösterge normalde beyaz veya gümüş rengindedir, ancak suya veya su içeren sıvıya maruz kaldığında tamamen kırmızı olur. Bir LCI, ürünün ortam gereksinimleri dahilindeki nem ve sıcaklık değişiklikleri nedeniyle etkinleşmez. Aygıtınızdaki LCI'ın sıvıyla temas edip etmediğini öğrenmek için aşağıdaki tabloda ürününüzü bulun ve aygıtınızdaki LCI'ın veya LCI'ların yerini öğrenin. LCI'ı görmenize yardımcı olması için ışıklı büyüteç kullanın ve LCI'ı görünceye dek ışığın veya aygıtın açısını değiştirin. Bu tabloda göstergenin (veya göstergelerin) nerede olduğu ve sıvıya maruz kaldıktan sonra nasıl göründükleri gösterilmektedir:

Ekran Kırığı ve Arızaları

iPhone cihazınızın ekran kırılmalarında yapmanız gereken işlem, öncelikle cihazı lütfen açmaya çalışmayınız ve şarja takmayınız lütfen. Bu güvenliğiniz için çok önemlidir. Ve cihazı kullanmamaya çalışınız zira elinizi zedeleyebilirsiniz. Cihazınızın ekran kırıldıktan sonra başka bir arıza vermemesi için telefonunuzu kapalı tutunuz. Ekran sorunlarının %90'ı kullanıcı hatası olduğu için garanti servisleri bu arızaları garanti kapsamında yapmayacaktır. Cihazınız garanti kapsamında ise Apple Yetkili Servis'lerinde ekran değişimini bu listedeki fiyatlarla sağlayabilirsiniz. Eğer cihazınız garanti kapsamında değil ise de tarafımızdan uygun fiyat ile değişim sağlanacaktır.

Arızalı Cihaz Resimleri